מצוינות היא לא פעולה, אלא הרגל. ככל שתעשה משהו יותר, תעשה אותו יותר טוב
(מרווה קולינס)

כיצד תזהו מאמן או יועץ איכותי?!

מאת: מעיין רז כהן |

כיצד תזהו מאמן איכותי ?

 מאת: מעיין רז כהן מאמנת בכירה ויועצת שיווקית איכותית.

 

*נכתב בלשון זכר אך מתייחס לזכר ונקבה כאחד.

מדוע חשוב לזהות מאמן איכותי? בטרם תכניסו אדם חיצוני ( מאמן) לסודות עסקיכם בטרם תצאו עימו/ה לדרך משותפת, בכדי למנוע אכזבות , נזקים ועוד חשוב שתבחרו במאמן איכותי כיצד לברור כזה מבין שפע המאמנים ? אצייד אתכם בכלים שיסיעו בידכם לבצע את ההחלטה הנכונה .
כתנאי מקדמי חשוב ! חשוב! חשוב! שתזהו האם יש לכם כימיה עם האדם הניצב מולכם ? אם יש: מצויין זו ערובה לתהליך מרתק אך אם אין: צאו ותורו אחר מאמן / יועץ עימו יש לכם כימיה.
לשם כך ננתח את הסוגייה תוך חלוקתה לשלושה חלקים עיקריים:

1. מתבונן ,מקשיב ומגיב עיניינית.

מאמן איכותי למוד נסיון נכנס לעסק בשלב הראשון כצופה, מקשיב מתבונן ומנתח את המהלכים המתרחשים לנגד עיניו.יכולתו ואיכויות עבודה יבואו לידי ביטוי לאחר שלמד היטב את החברה/ העסק/ האדם שמולו.מאמן טוב יגיע לפגישה ללא אג'נדה, גם אם עבד בתחום בעסק אחד או יותר. הגעה ללא אג'נדה תאפשר הקשבה איכותית לצרכי מי שמולו, וזאת במטרה לתפור את החליפה ההולמת את צרכי המבקש .מתוך ההתבוננות וההקשבה לומדים כל כך הרבה על העסק בעליו ועובדיו. מנסיוני הרב בתחום האימון והייעוץ אחרון העובדים יודע לשקף את תמונת המצב נכונה ובבהירות מדהימה, לעיתים רבות אף להעניק פתרון או שניים. מאמן שיגיע ללא מקובעות ויאזינן למגוון בעלי תפקידים כולל אחרון העובדים יזכה במתנת אינפורמציה שלא תסולא בפז.מהתבוננות והקשבה ניתן לשמוע ולהבין רבות, בין אם מהדברים שנאמרים ובין אם מאלו שלא- יחד עם זאת דרושה מיומנות רבה ונסיון להשתמש ביכולת זו.להתבוננות ולהקשבה תפקיד מפתח בכל מעשיו של המאמן בהמשך הדרך באותו המקום/ חברה/ ארגון/ משפחה.

אמחיש את דבריי דרך התבוננות על עולם הכדורסל: נדמיין לרגע שחקן כדורסל הנמצא במהלכו של משחק רווי מתחים הוא נמצא על המגרש אוחז בכדור באותה העת הוא עסוק במהלך הבא שלו, שהוא להתגבר על השחקן המנסה לחסום אותו בדרכו אל הסל ולבצע את הקליעה או המסירה המיטבית שתגרום לקליעת סל ונקודות לקבוצתו.בעת שהוא טרוד במהלך זה, הוא אינו רואה את התמונה הכוללת: את השחקן שרץ מאחורי גבו, את לוח התוצאות, את הסימנים של מאמן הקבוצה היריבה וכו'... וטוב שכך שכן לו היה טרוד בכל הדברים הללו סיכוייו לקלוע סל היו פוחתים משמעותית. יחד עם זאת באותו הזמן המאמן שעומד מחוץ לפרקט ורואה את התמונה הרחבה יותר יכול לתכנן מהלך ואסטרטגיה, יכול לראות שחקן שיש להחליפו, יכול לחשוב צעד אחד קדימה ולהנחות את שחקניו בפסק הזמן כיצד להוביל את המשחק לניצחון.בדיוק כמו בכדורסל כך גם בעסקים תפקידו של המאמן לראות את התמונה בכללותה לראות מהלך אחד קדימה ולהוביל אליו .המאמן - משול למאמן הכדורסל ואילו המאומן - משול לשחקן** על המגרש .

נחזור לעסקים: תפקיד המאמן/ היועץ לכוון את המאומן לעבר מטרותיו ויעדיו כפי שהגדירן בפני המאמן בתחילת התהליך

.2. משקף

לאחר השלב הראשון של התבוננות והקשבה מגיע שלב השיקוף בשלב הזה לתפיסתי מגיע מאמן מצויד בשני כלי עבודה חשובים: מראה ופנס.

מראה- בכדי לשקף את הדברים למאומן ולהראות לו את שראה המאמן . מדוע? מאחר ורוב בני האדם נוטים לראות המון !!!! אצל אחרים, אך לא אצלם ! אומרים כי:  הגמל אינו רואה את דבשתו. אך האם לא יראה אותה כשתוצב בפניו מראה? יראה גם יראה!בכדי שאפשר יהיה לעבוד ולאמן בצורה איכותית חייב אדם לראות את הדברים נכונה ובבהירות, כפי שהם משתקפים וניבטים אליו מן ה"מראה".תפקידו של השיקוף הזה חשוב ובעל ערך מרכזי, בהעדרו, רתימת המאומן לתהליך תהא  בילתי איכותית והיא עשויה להיות מלווה בכאב ותסכול לשני הצדדים גם יחד.

השיקוף חשוב בהעברת העניין למודעות, תוך חשיפת והעלאת המחירים אותם משלם בעל הדבשת, ובחינת רצונו להמשיך ולשאת במחירים אלו או לחלופין ליצור שינוי.

ואומר כאן מנסיוני – מאמן טוב חשוב שיידע ל"שחרר" ולמה הכוונה?: אם ניצב מולו  אדם עם  מספר דבשות אחת מהן היא עובדת היותו בעל מימדים החורגים מגדר הרגיל (בשפה פשוטה שמן מאוד מאוד ), אך הוא הגיע לתהליך עסקי גרידא, וענין גודלו הפיסי אינו מטרדות יומו, ייטיב לעשות המאמן אם יידע שלא לבצע "טיפול" כולל ולכבד את פרטיותו של אדם, אלא אם נתבקשה על ידי המאמן וניתנה הרשות ל"געת" בסוגייה.בחירתו של המאומן באיזו דבשת לטפל ראויה לכבוד ולהערכה ניתן להראות לו כיוון מחשבה נוסף, אך תפקידנו כמאמנים לעכבד ולשמור על כבודו של האדם הניצב ונחשף מולנו באופן שלחלוטין אסור שיהא מובן מאליו.

3. מנחה ומוביל

בפסקה הקודמת אמרתי שמאמן/ יועץ טוב מגיע עם מראה ופנס.

עכשיו מגיע תורו של הפנס -פנס על שום מה? עם שום שהמאמן מטווה את הדרך ומאיר אותה .דמיינו שאתם במהלך טיול צועדים במערה חשוכה כיצד תדעו להיכן להתקדם?: תאירו בפנס. זה בדיוק מה שמאמן טוב יעשה עבורכם הוא יאיר את הדרך. 

יתכן שבמהלכה תגיעו להצטלבות דרכים ותאלצו לבחור להיכן להתקדם, או אז יאיר המאמן את כל אחת מהדרכים ידון עמכם במשמעות שעשויה להיות חלק מצעידה בדרך מסוימת ויאפשר לכם לעשות את הבחירה, כי הבחירה היא בידי המאומן. ברוב הצטלבויות חיינו אין בחירה אחת נכונה אפשר תמיד לפסוע בדרך אחת ולאחר כברת דרך להחליט שרוצים לחזור להצטלבות ולבחור בנתיב אחר, הדבר אפשרי כל עוד יש לכם פנס בכדי לראות להיכן לצעוד.

מאמן / יועץ איכותי ומקצועי הוא אחד שיודע לשלב בין שלושת הפרמטרים הנ"ל ולהוביל עסק באופן איכותי מכבד .לתפור לכל עסק את חליפתו .

אימנתי מאות עסקים בחיי ולא היתה ולו חליפה אחת שהיתה העתק של חברתה.

מאמן טוב מאמן לדרך בה צעד והתנסה, לדוגמא מאמן שיוביל בעל עסק לשיווק DOOR TO DOOR כשהוא לא צעד במרחב הזה לפחות 10 פעמים וחווה אותו על כל משמעויות והשלכותיו – אינו בעל זכות לעשות כן לתפיסתי. מאחר והמרחב הזה זר לו והוא לא יוכל להכיל את התמודדותו של מאומנו בחוויה.

מאמן טוב פתוח לרעיונות ולדרכים חדשות , מוכן להושיט יד ולצעוד עם מאומניו במרחבים קשים ולא נוחים.מאמן טוב יודע מתי תם תפקידו בעסק, יודע מתי אפשר לתת למאומן להתמודד ללא הליווי הצמוד , גם אם הדבר כרוך בלותר על הכנסה נוחה, וגם כשהמאומן מבקשו לדור בעסקו כדרך קבע ומוכן לשלם את עלותו הכלכלית ( כמאמנת אציין שחוויתי הצעות להיות IN HOUSE על בסיס שכר קבוע או ריטיינר גם כשהתהליך למעשה תם והושגו המטרות, מפתה, אבל – לא תודה). מאמן / יועץ טוב יודע לצאת לעברו של המלקוח הבא, לאחר שהוביל את העסק להתנהלות נכונה לשיווק איכותי ולתוצאות יוצאות מגדר הרגיל.

 

מעיין רז כהן - מאמנת איכותית להצלחה שלך. כי איכות אימונית היא לא מילה גסה!

 054-3053524  

 ** בעניין האם המאומן שחקן